IBM X-Force Exchange’e büyük katılım

0

IBM’in X-Force Exchange platfromu, 1000’den fazla organizasyonun katılımına sahne olarak siber suçlar ile ilgili daha detaylı bir veri bankasına kavuştu. Sistemin hayata geçmesinden sadece 1 ay sonra bini aşkın markanın destek verdiği platform, şirketlerin sahip olduğu eski ve mevcut sanal tehdit verilerini talep ediyor, böylece ortaya devasa bir bilgi kaynağı çıkmış oluyor.

Bulut tabanlı ağ, verileri IBM’in 700TB’lık tehdit veri bankasından çekiyor, bu içeriğe Big Blue’nun küresel dijital suçlar verileri de dahil oluyor. Şu anki sistem, yaklaşık 20 yıllık bir sürece ait saldırı detaylarına sahip ve IBM’in ortak çalıştığı isimlerden gelen binlerce farklı saldırı verisiyle de beslenmekte. Son 1000 ismin katılımı ile birlikte, 1 aylık süreçte 300 yeni tehdit rapıoru hazır olmuş.

IBM Security Genel Müdürü Brendan Hannigan, sanal tehditlerin bir tür salgın haline geldiğini ve şirketlerin bunlar ile tek başına baş edemeyeceğini söylüyor ve ekliyor; “genel ve özel sektörün siber suçlarla savaşması için işbirlikçi bir tutum sergiliyoruz.”

X-Force’un start almasıyla birlikte, günde 1000’den fazla veri başlığı dünya genelinden olmak üzere sisteme giriş yapmış.Bu veri alışverişi ise IBM’in söylediğine göre dünyanın en büyük 10 perakendecisinden 6’sından ve en büyük 10 bankanın da 5’i ile gerçekleşmiş.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>