İç mekan haritalamada yeni standart duyuruldu

0

iç mekan haritalama

Apple’ın teknolojisi, iç mekan haritalamada yeni bir standart haline geldi. Open Geospatial konsorsiyumu kararını açıkladı.

Apple’dan iç mekan haritalamada standardı

Navigasyon sistemleri, artık yol tarifi vermenin çok daha ötesine geçmiş durumda. Haritalandırmalar ve navigasyon verileri, birçok yenilikçi teknolojinin geliştirilmesinde temel olarak kullanılıyor.

Apple tarafından geliştirilen ve IMDF (iç mekan haritalandırma formatı) olarak isimlendirilen teknoloji, bu alanda yenilikçi çalışmalardan biri. Wi-Fi bağlantısıyla çalışan bu format, kullanıcıların gizliliğine önem vermesinin yanı sıra kurulumuna ihtiyaç duymuyor. İç mekanda haritalandırma yapabilen format AVM’ler, stadyumlar, kampüsler ve birçok farklı yerde kullanılabiliyor.

Open Geospatial isimli konsorsiyum, Apple’ın geliştirdiği bu teknolojiyi standart olarak belirledi. IMDF artık hassas konum verilerine ihtiyaç duyulan alanlarda kullanılabilecek. Konsorsiyumun bunu standart olarak belirlemesinde, sistemin kararlı ve doğru bir şekilde çalışması büyük rol oynuyor. Ayrıca konsorsiyumda Autodesk, Google, Esri gibi şirketlerin ve organizasyonların yer aldığı da göz önüne alındığında, Apple oldukça zor bir şeyi başarmış oldu.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>