İHA ile sahil güvenliği sağlanacak

0

İHA ile sahil güvenliği

İngiltere’de İHA ile sahil güvenliği sağlanacak. İngiliz Sahil Güvenliği ekipleri tarafından İHA kullanılarak arama kurtarma çalışmaları yürütülecek.

İHA ile sahil güvenliği için hedef 2024

İHA’lar lojistikten arama kurtarma çalışmalarına kadar geniş bir kullanım alanına sahip. İngiliz Sahil Güvenliği ekipleri, İHA’ları arama kurtarma için kullanmaya başlıyor.

2024 yılında hayata geçmesi planlanan projeyle, İHA’lar arama kurtarma görevini üstlenecek. Bu İHA’lar dağlık alanlarda görev yapacak. Avusturya merkezli Schiebel şirketi tarafından üretilen CAMCOPTER S-100 model İHA’lar, dikey iniş kalkış yapma özelliğine sahip. Yaklaşık 200 kg’lık yük taşıyabilen CAMCOPTER S-100, tam dolu şart ile 6 saat çalışabiliyor. Harici yakıt desteği yapıldığında ise çalışma süresi 10 saate çıkıyor.

İrtifası 5.500 metre olan CAMCOPTER S-100, saatte 100 km azami hıza ulaşabiliyor. Programın öncü isimlerinden Russ Torbet, bu sistemle arama kurtarma görevlerinin çok daha güvenli bir şekilde yapılabileceğini belirtiyor. 2018 yılında testlerine başlanan sistemin, çok yakın zamanda sahil güvenlik birimleri tarafından hizmete açılacağı vurgulanıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>