Ikea Suriyeli mültecilerle halı üretecek

0

Amerika’daki mülteci krizinin ardından dünya devleri tarafından farklı kararlar alınırken, Ikea tarafından yapılan son basın açıklamasında Suriyeli vatandaşlar ile üretim konusunda çalışılacağı duyuruldu.

Özellikle mağazalarda 2019 yılı itibari ile satılmaya başlanacak olan el dokuması halı başta olmak üzere farklı ürünler için üretim sürecine geçecek marka, Ürdün’deki üretim alanlarında Suriyeli vatandaşlarla iş birliği içerisinde girecek.

Suriye’ye Destek

Ikea tarafından alınan kararın resmi bir şekilde açıklanması, yeni çalışma planı konusunda bilgi alınmasını sağladı. Son dönemlerde Ortadoğu’ya açılım yapma hazırlığında olan Ikea, Ürdün’de yapacağı üretimler ile bu alandaki işleri kolaylaştıracak. Daha önce Ikea yazılı açıklamasında Ürdün ile serbest ticaret anlaşması imzaladığını duyurmuş ve Ürdün bölgesine ağırlık verileceği de böylece öğrenilmişti.

İlk Yardımı Değil

Ürdün’de yapılacak üretimler ile hem iş gücünü karşılamak hem de zor durumdaki Suriyeli vatandaşlara yardım etmek isteyen Ikea’nın bu ilk yardımı değil. Daha önce de farklı bölgelerdeki mülteciler için 30 milyon doları aşan yardım ve harcama yapmıştı.

Marka tarafından alınan kararın benzerleri Starbucks gibi firmalar tarafından da duyurulurken, iş dünyasında ABD etkili farklı gelişmelerin yaşanmaya devam etmesi bekleniyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>