İki tekerlekli elektrikli araç satışlarında patlama yaşanıyor

0

İki tekerlekli elektrikli araç

Tüm dünyada elektrikli araç dönüşümü hızlı bir şekilde devam ederken, iki tekerlekli elektrikli araç dönüşümünde adeta sıçrama yaşanıyor. Özellikle şehirlerde kısa mesafelerde sağladığı kolaylıkla elektrikli araçlarda ciddi bir büyüme görülüyor.

Otomobil Bayileri Federasyonu Federasyonu verilerine göre, elektrikli binek araçlarının perakende satışları geçen ay yüzde 296 artarak 2 bin 352 adede ulaştı. Bununla birlikte, elektrikli iki tekerlekli araçların perakende satışlarında ise yüzde 433 artış ile 32 bin 433 adede ulaşıldı.

Crisil Research direktörü Hemal Thakkar, “Yakıt fiyatlarındaki artışlar, özellikle iki ve üç tekerlekli araçlar kategorisinde elektrikli araçların daha hızlı benimsenmesini sağlayacak” dedi. Önerilen pil değiştirme politikası aynı zamanda elektrikli ekosisteminin büyütülmesine ve ülkede EV’lerin benimsenmesine yardımcı olacaktır. Çoğu otomobil şirketi, 2023 mali yılında daha fazla elektrikli araç modeli görecek olan ortaklıklar yoluyla veya ayrı montaj hatları kurarak üretimi hızlandırıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>