iLab Holding’te yeni atamalar

0

Online emlak seri ilan platformu iLab Holding Yatırımı Emlakjet.com’un Genel Müdürlük görevini Gizem Moral Kunter üstlendi. Kunter daha önce hızlı tüketim ürünleri ve telekomünikasyon sektörünün lider firmalarında yöneticilik pozisyonlarında bulundu. 18 yıllık iş tecrübesine sahip Kunter,1997 yılından bugüne kariyerini hızlı tüketim ürünleri, telekomünikasyon, pazarlama, marka ve ürün yönetimi, farklılaşma stratejileri, tüketici araştırmaları ve CRM alanları üzerinde ilerletti.

Hangikredi.com

Online kredi ve hizmet karşılaştırma platformu iLab Holding yatırımı Hangikredi.com ile Hangisi.net‘teki direktörlük görevlerini sürdüren Yılmaz Sonışık, Hangikredi.com Genel Müdürlük görevine terfi etti. Sonışık, bilişim teknolojileri, ödeme sistemleri, telekomünikasyon ve finans sektörlerinde bilişim, pazarlama, yeni iş geliştirme ve proje yönetimi konularında uzman bir girişimci olarak 19 yıllık iş tecrübesine sahip.

Yılmaz Sonışık, 1996 yılından başlayarak elde ettiği 19 yıllık iş tecrübesini bilişim teknolojileri (yazılım), kartlı ödeme sistemleri, (UMTH) telekomünikasyon hizmetleri, internet, dijital pazarlama, proje yönetimi, yeni iş geliştirme alanlarında oluşturdu. Profesyonel tecrübesinin yanında girişimci ruhuyla çeşitli girişimlerde aktif olarak yer aldı.

 

Gizem Moral Kunter kimdir?

Gizem_Moral_Kunterİş hayatına Türk Henkel’ de stratejik pazarlama göreviyle başlayan Kunter, bu şirkette elde ettiği 7 yıllık deneyimin ardından Türkcell’de yine aynı görevi üstlendi. Kunter 11 yıllık Turkcell kariyerinde; stratejik pazarlamanın ardından satış ve pazarlama departmanında bilgi yönetimi ve bütçelemeden sorumlu olarak şirketin gelir ve gider bütçelerinin hazırlanması ve planlanması süreçlerini yürüttü. Daha sonra, pazarlama öngörüleri ve müşteri bilgileri yöneticisi olarak yaptığı çalışmalar ile şirketin pazarlama stratejileri geliştirmesine ve karar verme süreçlerine katkıda bulundu.

Davranışsal Ekonomi alanında çalışmalar yapan Kunter,  dünyaca ünlü kültürel antropoloji uzmanı Dr. Rapaille ile “Türkiye’de Telekomünikasyon Sektörünün Kültürel Kodları” çalışmasını hazırladı. 2012 yılında Turkcell’ in genç segment için oluşturduğu Gnctrkcll’ in marka konumlandırması, CRM ve marka sadakat stratejileri geliştirme görevini üstlendi. 2013 yılında Turkcell’ in kurumsal mobil internet bölümünde, marka ve ürün yönetimi, farklılaşma stratejileri geliştirme görevlerinde yer aldı. İzmir Amerikan Koleji ve Marmara Üniversitesi Ekonometri bölümü mezunu olan Kunter, Yeditepe Üniversitesi’nde pazarlama alanında MBA eğitimi aldı. Kunter, evli ve bir çocuk annesidir.

Yılmaz Sonışık kimdir?

Yilmaz_Sonisikİş hayatına bilişim teknolojileri firmalarında başlayan Sonışık, yazılım geliştirme konusunda uzmanlaşarak Türkiye’nin önde gelen banka, sigorta, perakende, telekomünikasyon, taşımacılık, eğitim gibi sektörlerinde birçok şirkete önemli projeler geliştirdi. Akıllı kart ödeme sistemleri konusundaki tecrübesiyle, sektörün önemli şirketlerinde yazılım (POS yazılımları, CRM, İnternet)  ve teknoloji (donanım, network) altyapısının geliştirilmesinde yönetim kademesinde görev aldı. Telekomünikasyonun özelleşmesiyle C Tipi UMTH kapsamında konuşma kartları satan şirketin kurulumu aşamasında görev alarak yaptığı altyapı çalışmaları ve inovatif projeler ile şirketin gelişmesine önemli katkılarda bulundu. iLab Holding’deki yolculuğu 2006 yılında Treda Bilişimde başlayan Sonışık, 2009’da Sigortam.net’e, 2011’de ise Hangikredi.com’a atanmdı. Sonışık yönetimindeki Hangikredi.com, üç yıl içinde tekil ziyaretçi adedini 10 kat, lead adedini 35 kat arttırarak, yüzde 425 büyüme oranı ile Ağustos 2015’de TOBB’un düzenlediği Türkiye’nin en hızlı büyüyen “Türkiye 100” şirketinden biri oldu. İş hayatı boyunca çeşitli ar-ge projelerinde yer alan Sonışık, Tübitak Ar-Ge proje yönetimi konusundaki tecrübesiyle görev aldığı şirketlerin Teydeb Ar-Ge desteklerinden faydalanmasını sağlayarak önemli maddi katkı sağladı. Sonışık, sırasıyla Aydın Anadolu Lisesi, Marmara Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı, İTÜ Bilgisayar Mühendisliği ve Anadolu Üniversitesi İşletme bölümünde eğitim aldı. Evli olan Sonışık, iki çocuk babasıdır.

 

Haber Merkezi

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>