İlaç tasarımı otomatik hale geliyor

0

ilaç tasarımı

Makine öğrenimi ile ilaç tasarımı otomatik hale geliyor. İlaç tasarımı maliyetleri makine öğrenimi azalabilir ve tasarım süresi önemli ölçüde kısalabilir.

İlaç tasarımı için makine öğrenimi

İlaçların geliştirilmesi, tipik olarak uzun bir sürece ve yoğun test aşamalarına dayanıyor. Kimyagerler, belirli bir hastalık veya semptom için yeni bir tedavi oluşturmayı amaçlayan moleküller için sürekli testler gerçekleştiriyor. MIT araştırmacıları, bu süreci makine öğrenimi ile birleştiriyor.

Moleküller, makine öğrenimi programına tanıtıldıktan sonra, gelişmiş özelliklere sahip yeni molekülleri inşa etmek ve tasarlamak için en iyi temel moleküller seçiliyor. Araştırmacılar yeni yöntemin, ilaç tasarım sürecini otomatikleştirmek için tasarlanan diğer sistemlerden daha etkili bir şekilde tamamlayabildiğini söylüyor. Geliştiriciler, yüksek doğruluklu modellemeler için programa 800 yeni molekül ekledi.

Makine öğrenimi şu an için her ne kadar ilaç şirketleri tarafından kullanılamayacak olsa da gelecek için umut vaat ediyor.

İleriye dönük olarak, araştırma ekibi modeli diğer farmasötik özellikler üzerinde test edecek ve sınırlı miktarda eğitim verisi ile çalışabilecek bir model yapmak için çalışacak.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>