İlk karbon nötr elektrikli araç geliyor!

0

Karbon nötr elektrikli araç

Polestar’ın duyurusuna göre, ilk karbon nötr elektrikli araç geliyor. Polestar, elektrikli araç üretim şeklini değiştirmeye hazırlanıyor.

Karbon nötr elektrikli araç ne demek?

Günümüzde yenilenebilir enerjiden elektrikli araçlara kadar birçok teknoloji aslında çevreye zarar veriyor. Özellikle de üretim süreçleri, bu zararların başında yer alıyor.

Volvo Car Group’tan ayrılan İsveçli elektrikli araç markası Polestar, 2030 yılına kadar ilk iklime duyarlı otomobili geliştireceğini duyurdu. Bu çalışma, ortaya çıkan sera gazını önleyecek şekilde ağaç dikmek yerine, elektrikli araçların üretim şeklini değiştirmeye odaklanıyor.

Bu, malzeme tedarikinden üretime ve hatta aracı daha enerji verimli hale getirerek tedarik zincirinin her parçasını yeniden düşünmek anlamına gelir.

Polestar’ın Sürdürülebilirlik Başkanı Fredrika Klarén, “Birçok kişinin güvendiği gibi, dengelemek yerine emisyonları azaltarak, emisyonları ortadan kaldırarak yapacağız. Çünkü dengelemenin endişe verici bir strateji olduğunu görüyoruz” dedi.

Klarén, Polestar’ın tüm filosunun 2030 yılına kadar iklim açısından nötr olmayacak olmasına rağmen, şirketin ve ana şirketi Volvo’nun 2040 yılına kadar Polestar da dahil olmak üzere operasyonlarında iklim nötr olma hedeflerini belirlediğini söyledi. Polestar’ın yeni aracının ismi ise Polestar 0 olacak.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>