Ve İngilizler de Kaspersky’ı yasaklıyor

0

Rus istihbaratı ile işbirliği yaptığına dair iddiaların ardından ABD’de FBI’ın hedefine oturan ve tüm kamu kurumlarında kullanımı yasaklanan antivirüs yazılımı Kaspersky şimdi de İngiltere ve Avrupa pazarını kaybetmek üzere.

İngilizler Kaspersky’ı istemiyor

İngiltere de dijital güvenliği gözeten istihbarat kurumu, İngiliz hükumetine kamu kurumlarında Kaspersky kullanımını yasaklama tavsiyesinde bulundu.

National Cyber Security Centre’ın şefi Ciaran Martin açıklamasında Rusya için, dijital araçları çok iyi kullanabilen çok tehlikeli bir dijital tehdit tanımını yaparken, ulusal güvenlik açısından risk içeren noktalarda Rus antivirüs geliştiricisi Kaspersky’ı kullanmanın çok tehlikeli olduğunu hatırlattı.

Avrupa ülkeleri de bir süredir Ukrayna nedeniyle Rusya ile “gizli” bir savaş halinde olduğundan, diğer Avrupa ülkelerinin de yakında Kaspersky’a karşı tavır alacakları düşünülüyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>