İngiltere drone kayıt zorunluluğuna hazırlanıyor

0

İngiliz hükumeti, ülkedeki drone kullanımına kayıt getirmek için hazırlık yapıyor. Hükumetin planına göre yakında 250 gram’dan daha ağır olan tüm drone’lar kayıt altına alınacak.

Yeni plana göre, drone üreticileri İngiltere’de drone satabilmek için geo-kafes uygulamaları geliştirmek zorunda olacak. Yani drone’lar otomatik olarak tehlikeli bölgelerden uzak duracak. Havaalanı, hapishane, askeri alanlar gibi bölgelerde sokulamayacak.

İngiltere şu anda drone teknolojileri açısından önemli bir Ar-Ge merkezi konumunda bulunuyor. Amazon drone teknolojilerini, büyük yatırım yaptığı İngiltere’deki laboratuvarlarında geliştirirken, ülkede çok yoğun şekilde yapay zeka çalışmaları yapıldığı için drone’lar konusunda çalışan teknoloji şirketleri de yapay zeka uzmanları ile dirsek temasında olmak için İngiltere’yi üs tutuyorlar.

 

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>