İngiltere, NortonLifeLock’un rakip Avast’ı satın almasını onayladı

0

satın alma onayı

İngiltere’nin Rekabet ve Piyasalar Otoritesi (CMA), NortonLifeLock ve Avast arasında önerilen 8.1 milyar dolarlık birleşmeyi resmen onayladı.

CMA , Mart ayında , birbirine yakın iki pazar lideri rakibin birleştirilmesinin önemli rekabet endişelerini artırdığını belirterek bir soruşturma başlattığını açıkladı. Her iki şirket de antivirüs, kimlik koruması, VPN’ler ve daha fazlasını kapsayan ürünlerle lider siber güvenlik oyuncuları olduğundan bu endişeler aslında haklıydı.

Ancak Ağustos ayında CMA, birleşmenin aslında Birleşik Krallık’ta rekabet sorunlarına yol açmadığını belirterek, Microsoft’un büyüyen siber güvenlik ürünlerini bir neden olarak göstererek biraz farklı bir ton aldı . CMA bugün yaptığı son değerlendirmede: “Son yıllarda Microsoft, yerleşik, paket güvenlik uygulamasını geliştirdi. Böylece artık uzman tedarikçiler tarafından sunulan birçok ürün kadar iyi bir koruma sağlıyor. Ayrıca, Microsoft tarafından kısa süre önce müşterileri için başlatılan uygulamalar, siber güvenlik tekliflerini birleşen işletmelerinkine yaklaştırıyor ve gelecekte Microsoft’u bir rakip olarak daha da güçlendirmesi muhtemel” ifadelerini kullandı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>