İngiltere otonom araçlar için bütçe ayıracak

0

İngiltere otonom

İngiltere otonom araçlar için önemli bir adım atıyor. ABD, Japonya ve diğer ülkeler otonom araçların kullanımını kolaylaştırırken, İngiltire bu değişimin gerisinde kalmak istemiyor. Ülkenin maliye bakanlığı, 22 Kasım’daki bütçe programının, otonom ve elektrikli araçların kabulünü hızlandırma amaçlı planlamalar içereceğini açıkladı. Planlamada otomobil üreticilerinin araçları test etmesine izin veren kanun değişiklikleri tanıtılacak.

 

İngiltere otonom araç bütçe planlaması

Şirketlerin şarj istasyonu şebekelerini kurmalarına yardımcı olmak için 400 milyon dolarlık bütçe ayıracak. Yetkililer ayrıca, elektrikli araç satın alma maliyetini azaltmak için 132 milyon dolarlık teşvik planlaması yapıyor.

Ayrıca yatırımlar bütçe planlaması bununla da sınırlı kalmayacak. 5G şebekeleri için 211 milyon dolar, bilgisayar bilimi öğretmenleri için 132 milyon dolar, beceri geliştirme için 100 milyon dolar ve yapay zeka endüstrisi içi 99 milyon dolar bütçe ayrılacağı söyleniyor.

İngiltere’nin iddialı hedefleri göz önüne alındığında yeni bütçe planlaması çok kritik bir adam olacak. Maliye bakanı Philip Hammond, kendi kendine çalışan otomobillerin 3 yıl içinde İngiltere sokaklarında çalışmasını bekliyor.

Bütçe planlamasının İngiltere’yi şoförsüz teknoloji konusunda eğrinin ötesine taşıyacağına dair bir garantisini bulunmuyor. Ancak diğer ülkelerden geri kalınmaması için önemli bir adım olarak görülüyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>