İngiltere siber güvenlik için destek sağlayacak

0

İngiltere siber güvenlik

Savunmasız kuruluşlara İngiltere siber güvenlik için destek sağlayacak. Rusya, Çin gibi ülkelerin siber tehditlerine karşı koruma oluşturulacak.

İngiltere siber güvenlik önlemlerini artırıyor

İngiltere yaptığı açıklamada, Afrika ve Hint-Pasifik’teki savunmasız ülkelerin Çin, Rusya gibi ülkelerin siber tehditlerine karşı korunmasına destek olacağını duyurdu.

İngiltere’nin savunma zafiyeti bulunan ülkeler için 31 milyon dolar yatırım yapacağı açıklandı. İngiltere dışişleri bakanı Dominic Raab, İngiltere ve ortaklarının demokratik seçimleri baltalamak ve interneti kanunsuz bir alana dönüştürmek isteyen düşman devletler karşısında özgür, açık ve barışçıl bir siber uzay olmasını sağlamak için harekete geçmeleri gerektiğini söyledi.

Raab, en çok risk altında olan en yoksul ve en savunmasız ülkeleri desteklemek için çok daha fazlasını yapacaklarını söyledi. Raab, İngiltere’nin yatırımının ulusal siber müdahale ekiplerini desteklemek, kitlesel çevrimiçi güvenlik bilinci kampanyaları konusunda tavsiyelerde bulunmak için kullanılacağını belirtti. Ayrıca Afrika’da yeni bir siber operasyon merkezi kurmak için küresel polis koordinasyon ajansı Interpol ile işbirliği yapmak için kullanılacağını söyledi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>