ininal, Alipay’in Türkiye’deki ilk iş ortağı oldu

0

Ödeme platformu ininal, Alipay’in Türkiye’deki ilk iş ortağı oldu.  Multinet Up’ın iştiraki olan ininal; Alibaba’ya bağlı şirketler arasında yer alan, Ant Financial Services Group tarafından işletilen Çinli ziyaretçilerin Türkiye’deki işletmelerde Alipay’i kullanmalarına imkan tanıyan işbirliğine imza attı. 

Çinli turistler Alipay üzerinden ödeme yapacak

İşbirliği ilk olarak, Türkiye’yi ziyaret eden Çinli turistlerin yüzde 85’inden fazlasına hizmet veren Dorak Holding’in ilgili tesislerinde hayata geçeçecek Bu hizmet kapsamında Alipay ile ödemeyi kabul eden kuruluşlar arasında; Kapadokya’daki balon işletmeleri, mağazalar, oteller ve restoranlar yer alıyor. Anlaşma kapsamındaki işletmeler; İstanbul ve Kapadokya’yı ziyaret eden Çinli turistlerle Alipay uygulaması üzerinden doğrudan bağlantı kurabilecek. Ayrıca müşterilerin ödeme sırasında aynı uygulamayı kullanarak kart terminallerinde görünen Alipay QR kodunu okutmasıyla ödeme yapmaları mümkün olacak. 

İkinci çeyrekte TL ile de ödeme mümkün olacak

İki firma arasındaki iş birliği ile Alipay kullanıcıları Türkiye ziyaretleri sırasında, Çin Yuanı üzerinden ödeme yapabilirken, Dorak Tours işletmelerinde ise ödemeleri ABD Doları üzerinden gerçekleştirebilecek. Ayrıca; bu yılın ikinci çeyreğinin sonunda  mevcut ve yeni Multinet Up işletmelerinde de geçerli olacak anlaşmayla ziyaretçiler ödemelerini Türk Lirası üzerinden de yapabilecek. 

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>