ininal, e-para lisansı aldı!

0

2012 yılında “finansal servisler platformu” olma vizyonuyla kurulan ve geçtiğimiz yıl çoğunluk hissesi Up Group iştiraklerinden Multinet Up tarafından satın alınan ininal, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’ndan (BDDK) elektronik para lisansını aldı.

Bireysel kullanıcılara sunduğu ön ödemeli MasterCard ve mobil cüzdan servisleriyle 1 milyonu aşkın müşterisi bulunan ininal’ın aldığı bu lisans, 29 Mart 2017 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanan karar ile resmi olarak da duyuruldu.

ininal Yönetim Kurulu Başkanı Julien Anglade BDDK lisansının alınması vesilesi ile yaptığı açıklamada şu görüşlere yer verdi:

“Türkiye’de  Multinet Up ile 2010 yılından bu yana yarattığımız sinerjiyi ve belirlenen ortak inovatif vizyonu, e-para lisansının da alınmasıyla birlikte iştirakimiz ininal üzerinden Avrupa’ya ihraç edeceğiz. “ 

ininal adına konuşan ininal Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Suner ise,

En büyük motivasyonumuz ise hem ‘bankasız’ diye adlandırdığımız bu büyük kitlenin finansal okur yazarlığını artırmak, hem de bu kitlenin güvenli ve pratik şekilde internetten ve fiziksel noktalardan alışveriş yapabilmelerini sağlayarak finansal servislere erişimde fırsat eşitliği yaratmak.” şeklinde konuştu.

Lisans sonrası, yenilikler yolda

Tüketici ürünü olan ön ödemeli kartlar ve mobil cüzdan servisi dışında ininal’ın kurumsal markalara, start-up’lara ve tüm girişimlere zahmetsiz, ekonomik ve güvenli finansal alt yapı çözümleri yaratmaya odaklandığını belirten Ömer Suner, “API’lerimiz sayesinde şirketlerin kendi ihtiyaçlarına uygun finansal çözümler, ortak markalı kartlar sayesinde de markaların sadakat programlarını geliştirebilmelerini sağlamamız kabiliyetlerimizden sadece birkaçı.

Önümüzdeki dönemde duyuracağımız yeni işbirliklerimizin farklı sektörlerden pek çok markanın dikkatini çekeceğini düşünüyoruz ”dedi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>