Techinside Google News
Techinside Google News

InMerge Innovasyon zirvesi’den neler oldu?

Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de düzenlenen InMerge Innovasyon zirvesinde inovasyon, fintekler, 5G teknolojisi ve girişimcilik konuşuldu.

Pasha Holding, Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de küresel inovasyon ekosistemine öncülük eden şirketler liderleri, kamu ve özel sektörden üst düzey yönetim temsilcileri, elçilikleri, sektör uzmanları, startupları, yatırımcıları ve regülatörleri InMerge Innovation Summit’te bir araya getirdi. Techinside olarak yerinde takip ettiğimiz InMerge İnovasyon zirvesinde (InMerge Innovation Summit) inovasyon konuşuldu, fintek ve telekom dünyasındaki en son gelişmeler masaya yatırıldı ve Aralarında Türkiye’den de gelen girişimlerin olduğu birçok startup, inovasyonla geliştirilmiş ürünlerini sergileme fırsatı buldu. 

Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de düzenlenen InMerge Innovasyon zirvesinde inovasyon, fintekler, 5G teknolojisi ve girişimcilik konuşuldu. Techinside olarak yerinde takip ettiğimiz zirveyi çok özel röportajlarla karşınıza getiriyoruz.

- Advertisement -

İnovasyon ekosistemine destek

Pasha Holding CEO’su Celal Gasimov
Pasha Holding CEO’su Celal Gasimov

Zirveyi düzenleyen, Pasha Holding CEO’su Celal Gasimov, zirveyi, “Ülkemizdeki ve bölgedeki inovasyon ekosisteminin desteklenmesi en büyük önceliğimiz. Bu zirve, bize bu hedefe varmak için büyük enerji verecek” sözleriyle özetledi. 

Azerbaycan’ın inovasyon ekosistemine ışık tutan ve bölgenin önemli markalarının liderlerini bir araya getiren zirve, içgörü ve networking olanaklarıyla ön plana çıktı. Katılımcılar, farklı sektör lideri, yerli ve uluslararası şirketlerin yenilikçi projeleri ve başarı öykülerini birinci elden dinleme fırsatı yakaladı. Etkinliğin yıldız ismi, hiç şüphesiz Apple’ın kurucularından, teknoloji dünyasının “Woz” olarak tanıdığı Steve Wozniak idi. Açılış konuşmasında görüşlerini paylaşan Wozniak, hem inovasyonun değerini anlattı hem de izleyicileri teknoloji dünyasında geçmişten geleceğe bir yolculuğa çıkardı. Aynı zamanda yapay zekanın güvenilir olması için neler yapılması gerektiğini, ne önlemlerin alınması gerektiğini paylaştı. 

Steve Wozniak
Steve Wozniak

Steve Wozniak’ın yanında, Tesla’nın kurucularından JB Straubel, Shazam’ın kurucularından Chris Barton, Yatırımcı/Girişimci Richard Branson, Girişimci Yazar Eric Ries, Seedstars World CEO’su Alisée de Tonnac, Girişimci Yazar Azeem Azhar ve Trendyol CEO’su Erdem İnan konuşmacılar arasında yer aldı. 

Türkiye – Azerbaycan arasında inovasyon köprüsü kuruluyor!

Etkinlikte kameralarımıza konuşan Türkiye Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Zekeriya Çoştu, Türkiye, Azerbeycan ve Türk devletleri arasında Ar-Ge, inovasyon ve teknoloji köprüleri kurulmaya başlandığını Azerbaycan’da açılan Bilişim Vadisi ile Türk firmaların Azerbaycan pazarına açılma imkanlarından yararlandığını belirtti. 

n Türkiye Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Zekeriya Çoştu
n Türkiye Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Zekeriya Çoştu

Farklı oturumlar, paneller ve tartışmalarla çok renkli geçen Inmerge inovasyon zirvesini Techinside olarak yerinde takip ettik. Zirveyi düzenleyen Azerbeycan’ın en büyük firmalarından Pasha Holding’in CEO’sundan tutun da zirvenin en büyük sponsorlarından, Türkiye’nin e-ticaret devi Trendyol’un kurucusuna, zirvede katıldığı panelde Türkiye’nin inovasyon vizyonunu paylaşan Türkiye Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Zekeriya Çoştu’ya kadar çok önemli isimlerin görüşlerini aldık ve sizin için bu özel dosyayı hazırladık. Elbette, Türkiye’den gelen startupları da unutmadık, onları da ekranlarınıza getiriyoruz.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:27:42

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir