İnsansız uçan elektrikli yarış otomobili tanıtıldı

0

uçan elektrikli yarış otomobili

Dünyanın ilk insansız uçan elektrikli yarış otomobili tanıtıldı. Airspeeder Mk3 isimli otomobilin bu yıl yarışmalara katılması bekleniyor.

İnsansız uçan elektrikli yarış otomobili: Airspeeder Mk3

Uçan otomobillere yönelik yenilikçi çalışmalar yapılmaya devam ederken, bu otomobiller için farklı alanlar da ortaya çıkıyor. Elektrikli araç yarışlarıyla başlayan dönüşüm, uçan otomobillerle devam ediyor.

Avustralyalı Airspeeder ve Alauda çalışanları tarafından geliştirilen Airspeeder Mk3, 2021 yılında yarışlara katılacak. 150 km7s hıza ulaşabilen Airspeeder Mk3, uluslararası yarışta boy gösterecek. Airspeeder Mk3 ile yarışmak isteyen takımlar, bu araç için anlaşma yapabilecekler. Ayrıca bu araçtan 2021 yılı içerisinde 10 adet üretilecek.

Manevra kabiliyeti çok yüksek olan Airspeeder Mk3, LIDAR ve radar sensörlerine sahip. bununla birlikte araçta 96 kW’lık bir güç kaynağı da bulunuyor.

Formula 1’in ardından Formula E ile elektrikli araç yarışları büyük bir izleyici kitlesine ulaşmıştı. Uçan otomobiller yarışları da bu dönüşümde ne aşamaya gelindiğini gösteriyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>