Intel aşısız çalışanları ücretsiz izne çıkaracak

0

Intel aşısız çalışanlar

Intel aşısız çalışanları ücretsiz izne çıkaracak yeni uygulamaya geçiyor. Böylelikle Intel, aşıyı bir nevi zorunlu hale getiriyor.

Intel aşısız çalışanları ücretsiz izne çıkaracağını duyurdu

Intel’in çalışanlarına aşısız olan herkesin 4 Ocak’a kadar COVID-19 aşısı olması veya bir muafiyet sunması gerektiğini bildirdiği bildirildi. Aksi takdirde, Associated Press ve The Oregonian’a göre ücretsiz izne ayrılmakla karşı karşıya kalacaklar.

Elde edilen 7 Aralık tarihli notta Intel İK patronu Christy Pambianchi, aşılanmamış çalışanların evden çalışıyor olsalar bile muafiyet talep etmeleri veya haftalık testler yaptırmaları gerektiğini söyledi. Ayrıca çalışanlarına şirketin tıbbi ve dini muafiyetleri gelecek yılın 15 Mart’aa kadar gözden geçireceğini söylediği bildirildi. Şirket ilk olarak geçen ay 4 Ocak aşı için son tarihi belirledi. Ancak uymadıkları takdirde aşılanmamış çalışanlara ne olacağını belirtmedi.

Bir çalışana muafiyet tanınmazsa, 4 Nisan’dan itibaren en az üç ay ücretsiz izne ayrılacak. Ayrıca Intel’in izinli olanlara sağlık yardımı sağlamaya devam edeceğini de belirtti. Intel’in aşı gereksinimi, Başkan Joe Biden’ın 100’den fazla çalışanı olan şirketler için aşı zorunluluğuna uymak için uygulamaya konuldu.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>