Intel bilgisayar soğutma sistemi geliştiriyor

0

Intel bilgisayar soğutma

Intel bilgisayar soğutma teknolojilerine yönelik yeni bir hamle yapıyor. Intel yeni çözümüyle, mevcut tüm çözümleri bir arada sunacak.

Intel bilgisayar soğutma teknolojisi

Günümüzde teknolojik cihazlar daha küçük ve daha güçlü hale gelirken, bununla birlikte soğutma sistemlerinin de değiştirilmesi gerekiyor. Mevcut soğutma sistemlerinin hem daha küçük hem daha verimli hale gelmesi en önemli ihtiyaçlardan biri haline geldi.

Project Athena’nın bir parçası olacak bu soğutma teknolojisi, 7 Ocak’ta düzenlenecek olan CES 2020’de tanıtılacak. Bu soğutma teknolojisinin buhar haznesini ve grafit plaka teknolojisini birleştireceği belirtiliyor. Bu sayede mevcut soğutma, yüzde 30 daha iyi hale getirilecek.

Bu modül sayesinde fansız dizüstü bilgisayar tasarımları mümkün hale gelecek. Yeni Winows 10X dizüstü bilgisayarlar ile fansız tasarımlı bilgisayarların hayata geçmesi bekleniyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>