Intel CEO’su yasak aşk nedeniyle istifa etti!

0

Intel CEO’su

Intel CEO’su Brian Krzanich, geçtiğimiz günlerde görevinden istifa etti. Intel CEO’sunun istifa nedeninin ise şirket içinde yaşadığı yasak aşk olduğu belirtiliyor.

Intel CEO’su şirketten bir çalışanla aşk yaşıyordu

1982 yılından bu yana teknoloji devi Intel’de çalışan Brian Krzanich, son olarak CEO’luk görevini yürütmekteydi. Ancak Brian Krzanich, geçtiğimiz günlerde görevinden istifa etti. İstifa nedeninin ise şirket içinde bir çalışanla duygusal bir ilişki yaşıyor olduğu belirtildi. Şirket politikalarına aykırı olduğu belirtilen bu olayın ardından Krzanich, görevinden ayrıldı.

Intel tarafından yapılan açıklamada, çalışanların birbiriyle “yakın ilişki kurmaması” istendiği belirtiliyor.

Krzanich’in istifası sonrasında ise CEO’luk görevine Baş Finans Sorumlusu Robert Swan getirildi. Başarılı bir yıl geçiren Intel’in böyle bir olayla yaklaşık 6 yıldır CEO’luk görevini yürüten çalışanı ile bu şekilde yollarını ayırması oldukça ilginç karşılanıyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>