Intel’de güvenlik açığı tespit edildi!

0

Intel’de güvenlik açığı

Araştırmacılar, Intel’de güvenlik açığı tespit etti. Düzeltilemez durumda olduğu belirtilen bu güvenlik açığının CPU ve yonga setlerinde görüldüğü belirtildi.

Intel’de güvenlik sorunu yaşanıyor

Positive Technologies isimli bir güvenlik şirketinden araştırmacılar, Intel’de önemli bir güvenlik açığı keşfetti. Araştırmacılar, bu güvenlik açığının GPU ve yonga setlerinde görüldüğünü, şu anda düzeltilemez durumda olduğunu açıkladı.

Ayrıca Positive Technologies, kullanıcıları Intel’deki güvenlik açığı için uyardı. Son 5 yıl içinde piyasaya çıkan Intel işlemcileri etkileyen güvenlik açığının, 10. nesil işlemciler için ise herhangi bir güvenlik açığı olmadığı belirtildi.

Intel’in bu güvenlik açığının önüne geçebilmek için yeni yamalar yayınladığını ancak sistemleri tam anlamıyla korumak için bu yamaların halen yetersiz olduğu belirtildi.

Positive Technologies, bu güvenlik açığıyla ilgili araştırmalarını yakın zamanda daha detaylı hale getireceklerini ve bir araştırma raporu yayınlayacaklarını açıkladı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>