Intel’den yeni nesil havai fişek gösterisi

1

Intel, kısa süre önce sürpriz bir duyuru yaparak, önemli bir drone üreticisini satın alarak artık drone üreticisi haline geldiğini duyurmuştu.

Intel’in asıl amacı, yapay zekalı drone’lar üreterek bu drone’ların endüstri tarafından kullanılmasını sağlamak. Örneğin inşaat firmaları, kargo firmaları, güvenlik kurumları gibi organizasyonların, yüksek sayıda ve yüksek kapasiteli drone’lar sayesinde, görevlerini daha hızlı ve pratik şekilde yerine getirmeleri mümkün olacak. İnşaat firmaları artık vinç kullanmak yerine, inşaat malzemelerini inşaatların tepesine taşıyacak akıllı drone’lardan yardım alacak, güvenlik kuvvetleri, büyük kalabalıkları yukarıdan akıllı drone’lar sayesinde kontrol edebilecek, şüpheli tavırlar sergileyenleri otomatik olarak tespit edebilecek vs…

Intel’in şimdi drone’larını pazarlamak için yeni bir pazar daha bulduğu anlaşılıyor. Intel, eğlence ve organizasyon şirketleri için, havai fişek fırlatmak yerine drone’lar ile gökyüzünde ışık oyunları yapabilmeyi mümkün kılacak. Bu amaçla programlanacak drone’ların, çeşitli ışık oyunları yaratarak, havai fişekler kadar etkileyici görüntüler oluşturması mümkün olacak.

Bu amaçla bir de demo düzenleyen Intel, Kaliforniya Palm Spring’teki bir basın toplantısının akşamında, gece karanlığını drone ışıkları ile aydınlatarak akıllı drone’larına çeşitli akrobatik  yaptırdı ve eğlence sektörü için drone’ların önünü açtı. Şimdi bakalım kaç düğün ve organizasyon şirketi, kaç otel, kaç cruise gemisi veya restoranlar, belediyeler ya da gösteriş meraklısı zenginler Intel’in havai fişek drone’larından sipariş vermek için sıraya girecekler?

Intel’in drone şovunun görüntülerini aşağıdaki videoda izleyebilirsiniz.

Yorumlar

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>