Techinside Google News
Techinside Google News

iOS 18 ne zaman yayınlanacak?

Apple Event 2024’te duyurulan birçok yenilik kullanıma sunuldu. Peki iOS 18 ne zaman yayınlanacak?
- Advertisement -

Apple Event 2024, iOS 18 ve markanın yapay zeka aracına verilen isim olan Apple Intelligence’ın ayrıntılarının açıklandığı Dünya Geliştiriciler Konferansı’nın (WWDC) 35. edisyonunun bir parçası olarak düzenlendi.

Geri sayım başladı! iOS 18 ne zaman yayınlanacak?

Aylarca süren söylentilerin ardından nihayet iPhone işletim sisteminin yeni sürümü hakkında resmi bilgi geldi. Beklentinin, özellikle yapay zekanın dahil edilmesiyle teknolojide devrim yaratacağı yönünde. iOS 18’in beta sürümünün, geliştiricilerin testlere başlayabileceği 10 Haziran Pazartesi gününden itibaren başlaması planlanıyordu. Ancak halka açık beta sürümü Temmuz ayına kadar kullanılamayacak. Test sürümleri yüklenirken ortaya çıkabilecek olası uyumsuzluk sorunları göz önüne alındığında sabırlı olmak ve resmi lansmanın yapılacağı Eylül 2024’e kadar beklemek en doğrusu.

iOS 18’in yeni özellikleri Apple Event 2024’te duyuruldu. iOS 18’in özellikleri çevrimiçi ortamda iyi karşılandı; en büyük değişikliklerden biri ana ekranın özelleştirilmesi oldu. Ayrıca tüm uygulamalar için, duvar kağıdına özelleştirilebilir bir renk tonu ekleme seçeneği sunan yeni bir karanlık mod da mevcut. Simgeler de özelleştirilebiliyor. Yeni yazılımın bir diğer özelliği de mesajların programlanabilmesi, bu da telefonlarına hatırlatıcı ayarlaması gereken kişilere yardımcı olma konusunda faydalı olabiliyor.

Gizlilik koruması Apple cihazları için her zaman önemli olmuştur ve bu kez yeni iOS 18 sürümüne sahip iPhone, telefonun yanı sıra uygulamaları da kilitleyebilen Face ID özelliğine sahip olacak. Ayrıca uygulamalar, yalnızca sahibinin erişebilmesi için gizli bir klasörde saklanabiliyor.

Bu güncellemelere Siri için bir güncelleme de eşlik edecek; bu güncelleme, yalnızca ona sorarak uygulamalara gitmenize yardımcı olacak yapay zekanın eklenmesiyle gelişecek.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir