IoT kimlik ve yönetimi gelirleri artıyor

0

IoT kimlik ve yönetimi

IoT kimlik ve yönetimi gelirleri, IoT güvenliğini sağlama çalışmaları ile büyüme gösteriyor. IoT kimlik ve yönetimi konusunda özellikle 2022 yılında önemli gelişmeler yaşanacak.

IoT kimlik ve yönetimi gelirleri 21.5 milyar dolara ulaşacak

IoT kimlik ve yönetiminden elde edilen ABI Araştırma projeleri, IoT platform hizmetlerinin güvenlik, kriptografi, dijital sertifika yönetimi ve veri alışverişi hizmetleriyle birlikte büyüyeceğini gösteriyor. Elde edilen verilere göre 2022 yılına kadar 21.5 milyar dolarlık bir pazar payına ulaşılacağı belirtiliyor.

Danışmanlık firmasının “Kimlik ve Yönetim Hizmetleri” adlı raporunda ortaya koyduğu tahminlere göre, IDoT (Nesnelerin Kimliği) hizmetleri bu büyümede önemli bir paya sahip olacak. Başta sanayi, imalat ve otomotiv sektörleri olmak üzere önümüzdeki beş yıl boyunca güçlü bir büyüme yaşayacak.

Bazı endüstriler güvenlik açısından çok güncel olmasa da IoT pazarındaki satıcılar şifreleme ve cihaz sertifikası yönetiminde yatırım hamleleri yapıyorlar. Böylelikle güvenliğin sağlanması ile IoT’nin önündeki en büyük engel aşılmış olacak.

Bir BCC Araştırma raporu, küresel IoT ağ çözümleri pazarının değerinin, 2022 yılına kadar 1 trilyon dolara ulaşması bekleniyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>