IoT sürdürülebilirliğin temel yapı taşı oldu

0

IoT sürdürülebilirlik

IoT teknolojileri, sürdürülebilirlik hedeflerine yönelik yapı taşları sağlıyor. Sürdürülebilirlik, Birleşmiş Milletler’in Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerini resmileştirmesinden neredeyse altı yıl sonra, hükümetlerin ve şirketlerin gündeminde sıkı bir şekilde yer alıyor.

]

Federal hükümet binalarını yöneten ABD Genel Hizmetler İdaresi, ‘Stratejik Olarak Sürdürülebilir’ bir odakla çalışıyor. Avrupa’da daha sürdürülebilir ve dayanıklı mallar için çağrılar yapılıyor. Bu arada, Çin’in “yeşilleşmek” için büyük planları da var.

İş liderleri, sürdürülebilirliği günlük faaliyetlerin merkezi ve organizasyonel değişimin önemli bir itici gücü olarak görüyor. Bu çerçevede, IoT teknolojileri, sürdürülebilirliği sağlamada temel yapı taşları diyebiliriz. Bunun nedeni, uzaktan bağlantının geniş çapta dağılmış varlıkları yönetmeyi kolaylaştırması. Uzaktan bağlantı, IoT verilerine erişilebilirliği ve erişim kolaylığını da iyileştirir. Kuruluşlar artık kıt kaynaklarla ilgili kararlarını iyileştirecek araçlara sahip.

IoT’nin temel rolünün iki önemli sonucu var. İlki, sürdürülebilirlik kullanım durumlarında IoT sistemlerinin benimsenmesini en üst düzeye çıkarmakla ilgili. Bu, erken benimseyenlerin dağıtım deneyimlerini ve sürdürülebilirlik kazanımlarını paylaşmalarını gerektirir. Diğerleri daha sonra benimseme eğilimini öğrenebilir ve hızlandırabilir. İkincisi, IoT teknolojilerini doğası gereği sürdürülebilir kılmakla ilgilidir.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>