İş başvurusunda oyun oynatılacak!

0

İş başvurusunda oyun

Bankacılık devi JP Morgan, adaylara iş başvurusunda oyun oynatacak. Yapay zekalı oyunlarla adayların yetenekleri daha iyi bir şekilde analiz edilebilecek.

İş başvurusunda oyun dönemi!

Bankacılık sektörünün dev isimlerinden JP Morgan, yenilikçi projeleriyle dikkat çekiyor. İşe alım alanında uzman şirketlerden biri olan Pymetrics ile yapılan ortaklık kapsamında, mülakatta adaylara oyun oynatılacak. Böylelikle adayların oyun sırasında topladıkları puanlar ve stratejilerle yetenekleri daha şeffaf bir şekilde görülecek. Ayrıca mülakatlarda adaylara objektif bir yaklaşım da sağlanmış olacak.

Artık JP Morgan iş başvurusu iki aşamalı olarak gerçekleşecek. Adaylar öncelikle kendilerinden bahsettikleri videoları şirkete iletecek. Daha sonra ikinci aşamada yapay zekalı oyun oynayacaklar. Oyunda en yüksek başarıyı gösteren adaylar işe alınacak.

Yenilikçi teknolojileri hızlı bir şekilde uyum sağlayan JP Morgan, geçtiğimiz günlerde kendi kripto parası JP Coin’in de duyurmuştu.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>