Techinside Google News
Techinside Google News

İsrailli Noname Security, kendini 500 milyon dolara satıyor!

Anlaşmayı bilen bir kişiye göre, API'leri koruyan bir siber güvenlik girişimi olan Noname Security, kendisini 500 milyon dolara satmak için Akamai Technologies ile ileri görüşmelerde bulunuyor.

Noname, 2020 yılında Oz Golan ve Shay Levi tarafından ortaklaşa kuruldu; genel merkezi Palo Alto’da bulunuyor ancak İsrail kökenli. Girişim, girişim yatırımcılarından 220 milyon dolar topladı ve en son Aralık 2021’de Georgian ve Lightspeed liderliğindeki C Serisinde 135 milyon dolar topladığında değeri 1 milyar dolar olmuştu.

İlgili kişi, satış fiyatının bu değerlemeye göre önemli bir indirim teşkil ettiğini ancak şu anki haliyle anlaşmanın nakit olacağını söyledi. Anlaşma nihai değil ve değişebilir ya da hiç gerçekleşmeyebilir.

- Advertisement -

Noname’i destekleyen diğer yatırımcılar arasında Insight Partners, ForgePoint, Cyberstarts, Next47 ve The Syndicate Group yer alıyor.

Potansiyel anlaşma fiyatı, Noname’in son özel değerlemesinin yarısı kadar olmasına rağmen, erken aşamada yatırım yapanlar satıştan anlamlı bir getiri elde edecekler.

Kaynak, anlaşmanın şirkete yıllık yaklaşık 15 kat yinelenen gelir değerinde değer verdiğini söyledi. Satışın tamamlanması halinde Noname’in yaklaşık 200 çalışanının Akamai’ye geçmesi bekleniyor. 

Noname Security sözcüsü “Politika olarak söylentiler veya spekülasyonlar hakkında yorum yapmaktan kaçınıyoruz.” dedi.

The Information, Ocak ayında Noname’in önemli ölçüde daha düşük bir değerlemeyle başka bir finansman turu artırmaya çalıştığını bildirdi. Şubat ayında İsrailli haber kaynağı Calcalist, Noname’in Akamai de dahil olmak üzere birçok potansiyel alıcıyla görüşmelerde bulunduğunu bildirdi.

Teknoloji patlamasının zirvesinde sermaye toplayan birçok VC destekli şirket, ABD Fed’in faiz oranlarını artırmasının ardından değerlemelerinin düştüğünü gördü. Birçoğu artık eş zamanlı olarak alıcı ve finans dünyasında çift yönlü süreç olarak bilinen yeni bir finansman turu arıyor.

Bu arada, sonraki aşamadaki birçok VC, bir yılı aşkın süredir donmuş bir halka arz piyasasının ardından likidite arıyor. Dolayısıyla, girişim endüstrisindeki genel ruh hali, eğer güçlü halka arzlar yakın zamanda geri dönmezse birleşme ve satın alma faaliyetleri için pazarlıklı alışveriş zamanı olacağı yönünde.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:12:09

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir