İstanbul’daki tüm ulaşım araçları tek bir uygulamada

0

Dünya şehirlerinde, toplu taşıma araçları ile rota bilgisi sunan detaylı bilgi sunan CityMapper uygulaması artık İstanbul’un toplu taşıma araçlarını da kapsama alanına aldı.

Uygulama, kullanıcının gitmek istediği noktaya, hangi araçlarla, hangi rotalar üzerinden gidebileceğine dair tavsiyeler oluşturuyor.

Uygulama ayrıca, toplu taşıma ile taksiyi birleştiren rotalar da sunuyor. Böylece toplu taşımanın olmadığı noktalarda, nereden taksiye binilebileceğini ortaya koyarak, yoculuğun tahmini maliyeti hakkında da ön bilgi vermiş oluyor.

Toplu taşıma araçlarının hareket saati bilgilerini de sunan uygulama sayesinde, durakta çok beklemeden doğru otobüse binmek mümkün oluyor. Kullanıcılar yolculuklarında varış süresini paylaşarak, onları bekleyen arkadaşlarını ve ailelerini de meraktan kurtarıyorlar. Ayrıca anlık konum bilgisi de göndermek mümkün. 

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>