İşte Bill Gates’in CV’si

1

Bill Gates

Bugün dünyanın en zengin insanı olan Bill Gates de bir zamanlar iş arıyordu ve çalışmak istediği şirketlere CV’sini gönderiyordu.

Harry McCracken isimli bir gazeteci, yaptığı bir araştırmanın sonucunda, Bill Gates’in 1974 yılında bir şirkete gönderdiği CV’yi bularak, Twitter üzerinden yayınladı.

CV’si yayınlanan insan dünyanın en zengin insanı olunca bu paylaşım, elbette büyük ilgi gördü. McCracken’in yayınladığı fotoğraftan anlaşıldığı kadarıyla Bill Gates, başvurduğu şirkette Sistem Analisti veya Sistem Programcısı olarak görev almak istediğinin altını çizmiş.

Gates’in 1974 yılında, Harward’da birinci sınıfta olduğu dönemde hazırladığı CV’ye daha önce Sistem Analisti olarak çalıştığı birkaç şirketi de referans gösterdiği, son olarak arkadaşı Paul Allen ile “ortak” olarak çalıştıklarının da altını çizdiği de dikkat çekiyor.

İşte o CV:

Bill Gates’in bu CV’yi gönderdikten bir sene sonra Paul Allen ile birlikte Microsoft’u kurduğunu da hatırlatalım.

TechInside Haber

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorumlar

  1. Avatar

    Adam gibi adam, bill gates…..???

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>