İşverenler dijital becerilere ağırlık veriyor

0

dijital beceriler

Daha fazla insan kariyerine yeni bir yön vermeye çalışırken, işverenlerin aradığı geniş bir beceri kategorisi var: dijital beceriler. Remote , yeni bir iş arayanlar için hangi dijital becerilerin en anlamlı olduğu sonucuna varmak için dijital sektörlerdeki 500’den fazla işveren ve çalışanla anket yaptı.

Bu ankette, katılımcıların yüzde 28’i, sosyal medya becerilerini, kullanılması gereken en önemli şey olarak belirtti. İşverenler, özellikle Instagram, LinkedIn, TikTok ve Facebook gibi platformlarda, şirketlerinin sosyal medyadaki varlığını yönetecek kişiler arıyor.

Sosyal medya kampanyalarında deneyimli çalışanlar, hedef kitlelerini genişletmek ve daha genç tüketicilere ulaşmak isteyen şirketlere yardımcı oluyor. Ankete katılanların yüzde 27’si bunu sahip olunması gereken temel bir beceri olarak belirtirken, sosyal medyanın en hızlısı dijital pazarlama durumunda. Dijital pazarlama becerilerine sahip kişiler, e-posta pazarlaması ve veri analizi konusunda sağlam bir kavrayışa sahip ve bu faktörlerin şirketi nasıl ileriye taşıdığını anlıyor.

Ankete yanıt veren işverenlerin yüzde 21’i aktif olarak dijital proje yönetimi gibi roller üstlenebilecek potansiyel çalışanlar arıyor. Katılımcıların yüzde 21’i bu becerilere sahip çalışanlar aradığından, dijital iş becerileri de işverenler için çok önemlidir.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.