Techinside Google News
Techinside Google News

IT profesyonellerinin tatilde olmazsa olmazları

Tatil dönemi geldi ancak sürekli online olma zorunluluğu hisseden IT profesyonellerinin tatilde bile işlerinden kopamadığını biliyoruz.
- Advertisement -

businessman2Tatil döneminde veya iş seyahatleri sırasında, IT profesyonellerinin her an online olabilmesi, web sitelerine, şirket sistemlerine müdahale edebilmesi büyük önem taşıyor. İşte bu aşamada, yolculuk sırasında yanında bulundurması gereken önemli aksesuarlar devreye giriyor. Yolculukların, sorunsuz ve keyifli geçebilmesi için, IT profesyonellerinin işini kolaylaştıracak şu küçük aksesuarları bir araya getirdik, bavulunuzu hazırlarken bu listeye de bir göz atmanızda yarar var.

1- Şarj yeteneği olan laptop çantası

bag

Laptoplar ve diğer mobil cihazlar/tabletler, IT profesyonellerinn vazgeçilmez yardımcıları, ancak ne yazık ki hızla eneri tükettiklerini unutmamak gerekiyor. Bu cihazları taşımak için alacağınız çantanın mümkünse güneş enerjisi ile şarj yeteneğinin olması önemli. Ya da en azından, içinde özel şarj pilleri olan ve yolculuk sırasında şarjı biten cihazlara ekstra enerji sağlayabilen çantaların da büyük yardımı olacaktır.

 

2- Akıllı kalem
LivescribeNot aldığınız her detayın, dijital olarak kayıt altına alındığını bilmek, ofise döndüğünüzde o notları daha kolay incelemenizi sağlayacaktır. Bir akıllı kalem, deftere/kağıda yazdığını her detayı dijital olarak hafızasına alacak ve tabletinize veya bilgisayarınıza aktaracaktır.

 

 

3- Mobil Wi-Fi hotspot

Sell_HUAWEI_Mobile_WiFi_E560Veri hattınızdaki 3G bağlantıyı, tüm cihazlarınıza dağıtabilmek için mobil hotspot cihazına ihtiyacınız olacak. Akıllı telefonunuzu da kablosuz bir modem gibi kullanmanız mümkün elbette ancak özellikle yurt dışında telefonunuz işe yaramayacaktır çünkü Türkiye’deki opertatörünüze bağlı telefon hattınızdan internet kullanmaya ve mobil cihazlarınıza dağıtmaya kalktığınızda çok ağır telefon faturalarıyla karşılaşabilirsiniz. Bunun yerine, gittiğiniz ülkede turistler için satılan geçici/ön ödemeli veri hatlarından alıp mobil wifi hotspot cihazınıza yüklediğinzde, hem telefonunuz, hem tabletiniz, hem laptopunuz hatta ailenizdeki diğer bireyler için de ekonomik ve hızlı internet bağlantısı sağlamış olursunuz.

4- Kablo çantası

CO00001_rbn.a_grandeFarklı ve çok sayıdaki kablolarınızı küçük bir organizer içinde taşımak hayatınızı çok kolaylalştıracaktır. Şarj kabloları, USB uzatıcılar, network kabloları gibi tüm seçenekleri, yolculuk telaşı içinde çantanızın farklı gözlerini uzun uzun karıştırarak aramak yerine, doğrudan minik bir el çantasından çıkarıp kullanmak hem zamanınızı hem de sinirlerinizi kurtaracaktır. Üstelik havalimanında, uçuşa az bir zaman kala tabletinizi şarj etmek isterken değerli dakikalarınızı çantalarınızın içinde kablo aramakla harcamamış olacaksınız ve o dakikalar boyunca tabletiniz/telefonunuz şarja bağlı olarak pilini doldurmaya devam edecek. Sinirleriniz de yıpranmayacak. Tüm bunlar için, basit, hafif ve ekonomik bir kablo çantası yeterli olacaktır.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:23:54

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir