İtalya Facebook’tan akıllı gözlüklerle ilgili açıklama istedi

0

İtalya Facebook

İtalya Facebook’un akıllı gözlükleriyle ilgili açıklama yapılmasını istedi. İtalya veri otoritesi, gizlilik yasalarına uygunluğunu araştırıyor.

İtalya Facebook’tan akıllı gözlükler hakkında açıklama talep etti

İtalya’nın veri koruma otoritesi yaptığı açıklamada, Facebook’un yeni akıllı gözlüğünün gizlilik yasalarına uygun olup olmadığını değerlendirmek için açıklama yapmasını istedi.

Ray-Ban yapımcısı EssilorLuxottica ile ortaklaşa oluşturulan Facebook akıllı gözlükleri; kullanıcıların müzik dinlemesine, arama yapmasına veya fotoğraf ve kısa videolar çekmesine ve bunları bir tamamlayıcı uygulama kullanarak Facebook hizmetlerinde paylaşmasına olanak tanıyor.

İtalyan gözlemci, sosyal medya şirketinin Avrupa merkezi İrlanda’da olduğu için Facebook’un gözetimini üstlenen İrlandalı veri koruma komisyoncusunu Facebook’tan açıklama istemeye çağırdığını söyledi. İtalyan yetkili, Facebook’un ara sıra filme alınan insanları, özellikle çocukları korumak için aldığı önlemler, ayrıca toplanan verileri anonim hale getirmek için benimsenen sistemler ve gözlüğe bağlı sesli asistanın özellikleri hakkında bilgi almak istediğini söyledi. İtalya’daki bir Facebook sözcüsü hemen bir yorum yapmadı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>