İtalya veri ihlali soruşturması yürütüyor

0

İtalya veri ihlali

Teknoloji devlerine yönelik İtalya veri ihlali soruşturması yürütüyor. Bu soruşturma özellikle bulut depolama hizmetlerine yönelik yürütülüyor.

İtalya veri ihlali araştırması yapıyor

Günümüzün en değerli kaynağının artık veri olması, verilerinin güvenliği konusunu da ön plana çıkarıyor. Bu amaçla teknoloji şirketlerinin de önemli denetimlerden geçmesi gerekiyor.

TechCrunch tarafından paylaşılan bilgilere göre İtalya, teknoloji dünyasının önde gelen şirketlerine yönelik veri ihlali soruşturması yürütüyor. Apple, Google ve Dropbox’ı kapsayan soruşturmada, bulut depolama hizmetlerinde herhangi bir veri ihlali yapılıp yapılmadığı araştırılıyor.

İtalya Rekabet Kurulu AGCM tarafından yürütülen soruşturmada, ilgili şirketlerin verileri nasıl topladığı ve nasıl paylaştığı konusunda detaylı açıklama yapılmadığı vurgulanıyor. AGCM bu şirketlerin hizmet şartlarını detaylı bir şekilde ele alarak, herhangi bir sorun olup olmadığını araştıracak.

AGCM tarafından soruşturulan detaylar arasında, diğer ülkelere kıyasla İngilizce konuşmanın daha az olduğu İtalya’da neden halen İngilizce hizmet sunulduğu da yer alıyor.

İtalya yönetimi daha önce Beats kulaklıklarda tekelcilik yaptığı için Amazon ve Apple’a soruşturma açmıştı.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>