Techinside Google News
Techinside Google News

İtalya’da banka şubeleri yüzde 27 azalacak

Deloitte yaptığı açıklamada, müşterilerin dijital bankacılığı giderek daha fazla benimsemesiyle İtalya'daki banka şubelerinin sayısının 2022 yılındaki 22.000'den 2029'da 16.000'e düşeceğini söyledi.
- Advertisement -

Deloitte yaptığı açıklamada, müşterilerin dijital bankacılığı giderek daha fazla benimsemesiyle İtalya’daki banka şubelerinin sayısının 2022 yılındaki 22.000’den 2029’da 16.000’e düşeceğini söyledi.

Bankaların dijital ilerlemesine ilişkin bir raporda Deloitte, çevrimiçi bankacılığın İtalya’da 2022’de yüzde 45’ten önümüzdeki yedi yıl içinde yüzde 60’a ulaşacağını tahmin ediyor.

Şirket, kredi verenleri Dijital Bankacılık Olgunluğu (DBM) puanına göre ‘dijital geç gelenler’ ile ‘dijital şampiyonlar’ arasında değişen bir ölçekte derecelendiriyor. Genel olarak, İtalyan bankalarının DBM’si, kimliği açıklanmayan iki kredi verenin dijital şampiyon olarak sınıflandırılmasıyla 2018’deki önceki sıralamadan yükseldi.

Deloitte, bunun müşterilerin ilgili ve kullanıcılar için emsallerinden daha iyi bir dijital deneyim olarak gördüğü çok çeşitli dijital hizmetler sayesinde olduğunu söyledi.

Deloitte’nin Dijital Kıdemli Ortağı Manuel Pincetti: “Dijital şampiyonlar, diğer oyunculara kıyasla özkaynak getirisinde yüzde 1,5’lik bir artışla daha iyi bir finansal performansa sahipler” dedi.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir