İzlanda madenciliği yasaklayacak mı?

0

İzlanda madenciliği

Yapılan yeni düzenlemelerin ardından, İzlanda madenciliği yasaklayacak iddiaları gündeme geldi. İzlanda’da kripto para madenciliği tepki toplamaya başladı.

İzlanda madenciliği neden hedef aldı?

Soğuk iklimi ve elektrik enerjisinin ucuz olması nedeniyle İzlanda, kripto para madencilerinin odak noktasındaydı. İklimi nedeniyle İzlanda’da cihaz soğutma maliyetlerinin de olmaması, madenciler için büyük bir avantaj sağlamaktaydı.

Bu yönüyle kripto para madenciliğinde en önemli ülkelerden biri haline gelen İzlanda’da yeni düzenlemeler yapılıyor. Düzenlemeler kapsamında kripto para madenciliği daha zor hale getiriliyor.

Artan enerji talebine karşılık vermekte zorlanan İzlanda, vergi artırmasına giderek ilk adımını attı. Ayrıca çevreciler de İzlanda’da kripto para madenciliğine karşı çıkmaya başladı.

Çevreci grup liderlerinden Tomas Gudbartsson yaptığı açıklamada, İzlanda’nın doğal dokusunu koruyan nadir bölgelerden biri olduğunu söyledi. Ayrıca madenciler için enerji harcanmaya devam ederse, bu doğal dokunun yok olacağını söyledi. Gelen bu tepkilerin ardından, İzlanda’nın kripto para madenciliğini yasaklaması pek de sürpriz olmayacak.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>