Jack Dorsey iş görüşmesinde hangi soruyu soruyor?

0

Twitter’ın CEO’su, milyarder genç iş adamı Jack Dorsey, işe alacağı birine sorduğu en önemli soruyu açıkladı.

Bir panelde konuşan Dorsey, başarılı bir iş yürütmenin tamamen insanlarla ilgili olduğunu vurguladığı konuşmasında, kendini işine adamış insanların bir şirketi tepeye çıkartabileceğine, işini önemsemeyen insanların ise şirketi batırabileceğini vurguladıktan sonra, kendisinin de işe alımlarda adaylara çok önemli bir soru sorduğunun altını çizdi: “Niçin buradasın?”

İşe girmek isteyen kişilere bu soruyu sorduğunu vurgulayan Dorsey, en önemli sorunun da bu olduğunu hatırlattı. Bir çalışanın amaçlarına ulaşmak için tutkusu varsa, diğer tüm yetenekleri kazanabileceğini, her şeyi öğrenebileceğini anlatan Dorsey, aksi halde bir çalışanın tüm organizasyonu aşağı çekebileceğine dair uyarıda da bulundu.

Eğer bir çalışan hedeflere ulaşmak konusunda odağını kaybeder ve çalışma azmi kırılırsa, yöneticinin de zor kararı alarak onunla yollarını ayırması gerektiğini söyleyen Dorsey, böylece son dönemlerde Twitter’da artan “işten ayrılmalara” dair ipucu da vermiş oldu.

Sene başında Twitter’ın dört tepe yöneticisi işten ayrılmış, geçtiğimiz hafta da Twitter’de reklam satışları için çok önemli olan ürün geliştirme yöneticisi görevinden ayrılıp Twitter içinde daha önemsiz bir göreve çekilmişti.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>