Jack Ma bağış yapıyor iddiası!

0

Jack Ma bağış

Alibaba’nın kurucusu ve dünyanın en zenginleri arasında yer alan Jack Ma ile ilgili yeni iddialar çıktı. Jack Ma bağış yapıyor iddiası Çin’de karışıklığa neden oldu.

Jack Ma bağış yapıyor iddiaları sonrasında halk bankalarda sıra oldu

E-ticaret ile büyüyen Jack Ma, son yıllarda kısmen daha pasif bir çalışma hayatına geçti. Hatta bir dönem ortalıkta görünmeyen Jack Ma’nın kaybolduğu da gündeme gelmişti.

WeVhat’te popüler bir grupta Jack Ma ile ilgili yazılan ifadeler ise ortalığı karıştırdı. Jack Ma’nın 60 yaş ve üzeri herkese 30 dolar tutarında bağış yaptığı iddia edildi. Bu bağışın ise Çin’de 11-17 Şubat tarihleri aralığında kutlanan Ay Yeni Yılı kutlamaları için yapıldığı belirtildi.

Çin’de çok kısa bir sürede yayılan bu iddiaların ardından, halkın bir kısmı bankalarda yoğunluk yaptı. Fuzhou’da güvenlik yetkilileri tarafından yapılan resmi açıklamada ise böyle bir durumun olmadığını ve dolandırıcılık ihtimaline dikkat edilmesi gerektiği belirtildi.

Aslında halkın bu duruma ciddi bir şekilde inanmasında daha önce yaşanan benzer bir durum etkili oldu diyebiliriz. 2014 yılında Jack Ma, yaklaşık değeri 153 milyon dolar olan çevrimiçi kuponları Alibaba ve WeChat aracılığıyla hediye etmişti.

2018 yılında ise dijital kırmızı zarf sistemiyle müşterilere yaklaşık 820 milyon dolar tutarında ödeme yapılmıştı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>