Jack Ma halen Çin’de mi?

0

Jack Ma Çin

Dünyanın en önemli girişimcilerinden alan Jack Ma uzun süredir görülmüyor. Financial Times, Jack Ma’nın Çin’de olup olmadığını ortaya koydu.

Jack Ma Çin’den hiç ayrılmadı mı?

Alibaba’nın kurucusu Jack Ma, dünyanın en başarılı girişimcileri arasında yer alıyor. Ayrıca dünyanın en zengin insanlarından biri olan Jack Ma için son günlerde birçok iddia bulunuyor.

Geçtiğimiz günlerde Jack Ma’nın Çin hükümetine yönelik eleştirilerde bulunması ve bir anda ortadan kaybolması, birçok iddiayı beraberinde getirdi. Financial Times tarafından paylaşılan bilgilerde, Jack Ma’nın durumu hakkında detaylı bir analiz sunuldu. Jack Ma’nın özel jetinin hareket durumu incelendiğinde, herhangi bir uçuş kaydına ulaşılamadı. Böylelikle Jack Ma’nın Çin’den halen çıkmadığı yönünde bir yorum yapıldı.

Kaçırıldığı hatta öldüğü bile konuşulan Jack Ma’nın Pekin veya Hianan’da bulunan evlerinden birinde olduğu belirtildi.

2020 Ekim ve öncesine baktığımızda ise Jack Ma’nın üç günde bir seyahat ettiği görülüyordu. Ancak son dönemde kendini geri plana çekmesi, teknoloji dünyasında bir hayli ilginç karşılanıyor. Üstelik bu geri çekilme nedeniyle Jack Ma servetinde de kayıp yaşıyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>