Jaguar ve Shell’den araç içi ödeme uygulaması

0

Hintli Tata grubu tarafından satın alınan İngiliz otomobil üreticisi Jaguar Land Rover, Shell ile geliştirdiği yeni uygulaması sayesinde, araç içinden çıkmadan yakıt ücretini ödemeyi mümkün kılacak.

iOS için geliştirilen ve aracın bilgi sistemleri ile uyumlu olan yeni uygulama, Shell istasyonlarında yakıt alırken kullanılabilecek.

Aracın konforlu ortamından çıkmadan ödeme yapmak

Buna göre Jaguar Land Rover araç sahipleri, yakıt alırken iPhone araca bağlı ise ve uygulama açıksa, aracın konsolundaki ekran üzerinden ne kadar yakıt aldığını görebilecek ve yakıt alma işlemi bittiğinde, yine konsoldaki ekran üzerinden PayPal veya Apple Pay seçeneği ile ödemeyi yapabilecek. Ödeme yapıldığında, istasyon da aracın ödemeyi yaptığını görebilecek. 

Bu şekilde yakıt alma sürecisini çok pratik hale getiren Jaguar Land Rover ve Shell’in birlikteliğinin, başka markalara da örnek olması ve bu uygulamanın örneklerinin hızla çoğalması bekleniyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>