Jeff Bezos, Warren Buffett’i geçti

0

E-ticaret devi Amazon’un CEO’su Jeff Bezos’un toplam değeri 65,05 milyar dolara ulaşarak, Warren Buffett’i 35 milyon dolar geçti. Böylece Bezos dünyanın en zengin üçüncü insanı konumuna yükseldi.

Bezos’un önünde şu anda sadece iki kişi var. Zara’nın sahibi İspanyol iş adamı Amancio Ortega ve Microsoft’un kurucusu Bill Gates. Amazon’un hızlı büyümesi devam ederse Bezos’un bu iki kişiyi de kısa sürede geçerek dünyanın en zengin insanı olmasına kesin gözüyle bakılıyor. Bezos’un toplam değerinin önemli kısmı Amazon hisse senetlerinin değerinden kaynaklanıyor. Bezos gibi, şirketi Amazon da dünyadaki en değerli şirketlerin başında geliyor. ABD’de beşinci en değerli şirket olan Amazon’un önünde ise Apple, Alphabet(Google), Microsoft ve ExxonMobil bulunuyor.

Önümüzdeki hafta, 2. çeyrek raporlarını açıklayacak olan Amazon’un yine yükselmesi beklenen hisse senetleri sayesinde, Bezos’un toplam değerinin daha da artacağı düşünülüyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>