Techinside Google News
Techinside Google News

John Deere tarım teknolojisi şirketi satın alıyor

John Deere tarım teknolojisi şirketi Bear Flag Robotics'i satın alıyor. Bu satın alımın 250 milyon dolara gerçekleşeceği duyuruldu.
- Advertisement -

John Deere tarım teknolojisi şirketi Bear Flag Robotics’i satın alıyor. Bu satın alımın 250 milyon dolara gerçekleşeceği duyuruldu.

John Deere tarım teknolojisi şirketi ile büyüyecek

Tarım teknolojisi devi John Deere, Bear Flag Robotics’i 250 milyon dolara satın alacağını duyurdu. Otonom tarım ağır makineleri konusunda uzmanlaşmış körfez bölgesi merkezli firma, 2017 yılında kurulmuştu ve tarım teknolojisi şirketlerinin dikkatini çekiyordu.

Bear Flag Robotics’in kurucu ortağı Aubrey Donnellan: “Bir meyve bahçesi turu yaptık ve emek sorununun ne kadar belirgin olduğunu gördük. Traktörlerdeki koltukları doldurmakta zorlanıyorlar. Kaliforniya’daki diğer yetiştiricilerle konuştuk. Aynı şeyi tekrar tekrar duymaya devam ettik. Kaliteli işçilik bulmak gerçekten çok zor. İş gücü yaşlanıyor. Ülkeyi terk ediyorlar ve başka sektörlere giriyorlar” ifadelerine yer verdi.

Kurucu ortak ve CEO Igino Cafiero ise “Bugün çiftçilerin karşılaştığı en büyük zorluklardan biri, çiftçilik sonuçlarını etkileyen, zamana duyarlı operasyonları yürütmek için kalifiye işgücünün mevcudiyetidir. Özerklik, bu zorluğun üstesinden gelmek için güvenli ve üretken bir alternatif sunuyor” diyor.

John Deere, son yıllarda robotik ve insansız hava araçları gibi daha ileri teknolojilere genişlemek için oldukça agresif bir şekilde çalışıyor.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:10:19

Çip krizi ne zaman bitecek? 

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir