Julie Larson-Green Microsoft’tan ayrılıyor!

0

Julie Larson

25 yıllık Microsoft çalışanı, eski Windows ve Office yöneticisi olan Julie Larson-Green ‘yeni maceralar aramak için’ şirketten ayrılıyor. Larson-Green’in vedası Microsoft için marka değeri kaybına neden olabilir.

Julie Larson-Green veda ediyor

Julie Larson-Green, bugün 31 Ekim itibariyle Microsoft ‘tan ayrılıyor. Larson-Green Facebook paylaşımında 25 yıllık çalışma sürecinden sonra “büyük ekipler ile müşterilere yeni ürünler” geliştirmek için Microsoft’tan ayrıldığını açıkladı.

Görev süresince şirkette çeşitli görevlerde bulunan Larson-Green, özellikle Microsoft Office tarafındaki çalışmaları ile tanınıyor.

2012’de Sinofsky’nin ayrılışı üzerine Larson-Green tüm Windows yazılım ve donanım mühendisliğine liderlik etmek üzere terfi etti. Daha sonra Devices Group’u yönetti ve Microsoft’un Xbox ve Surface de dahil olmak üzere çeşitli donanım platformlarından sorumlu oldu. 2014 yılında Uygulama ve Hizmetler Grubu’nda Microsoft Baş Deneyimi Sorumlusu oldu ve daha sonra Office müşteri mühendisliği rolüne atandı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>