Techinside Google News
Techinside Google News

Kano ile kolay kodlama öğrenebilirsiniz

Eğlenceli görüntüsüyle ilgi çeken ürün Kickstarter kampanyasında 1.5 milyon dolar toplamıştı, sonunda hayata geçirildi ve alıcılarına gönderildi.
- Advertisement -

Kod yazmayı öğrenme alanında Raspberry Pi altyapısını kullanarak ürettikleri yaratıcı donanım ile kodlamayı ve analitik düşünce geliştirmeyi adeta çocuk oyuncağı haline getiren Kano, Kickstarter kampanyasında kendilerine destek olan 13 bin ve ardından Kano web sitesinden ön sipariş veren 5 bin kişinin ürünlerini kargoladığını duyurdu.

kano-banner

Şirket aynı zamanda Match.com eski CEO’su Thomas Enraght-Moony’i de COO olarak bünyesine kattığını açıkladı. Bu hamleyle Kano’nun global anlamda büyümesini hedeflediklerini söyleyen Kano kurucu ortağı ve CEO’su Alex Klein; ‘‘Moony fiziksel ürün yaratmayı ve daha önemlisi bunu finanse etmeyi çok iyi biliyor. Onun birçok farklı parçası bulunan ve dolayısıyla kompleks olan bir ürünü kullanım açısından basit bir ürüne dönüştürebileceğini düşünüyoruz’’ diye konuştu.

Klein yaptığı açıklamada Kano’nun ilk parti dağıtımının 86 farklı ülkeye yapıldığını belirtti. Eğitim şirketlerinin de ürüne ilgi gösterdiğini söyleyen Alex Klein, Pearson’un ingiliz bilgisayar eğitimi müfredatında kullanmak üzere 500 adet sipariş verdiğini; ancak kalan ürünlerin özellikle çocuklarına programlamayı öğretmek isteyen bireyler tarafından satın alındığını belirtti. Kickstarter’da aldığı siparişleri yetiştirmek için 4 farklı ülkeden 36 farklı parça ile bir tedarik zinciri kurduklarını belirten takım söz verdiği dağıtım tarihini birkaç ay aşmış.

kano-box

Bir Kano kitinin içinde:

  • Bir adet Raspberry Pi
  • Bluetooth klavye
  • Bağlantı kabloları
  • Hoparlör
  • Wi-Fi modülü

ve tüm bu donanım parçalarının nasıl birbirine bağlanabileceğini anlatan bir doküman yer alıyor. Amacı çocuklara programlamayı sevdirmek olan ürünün güzel tasarımının yanında yazılımı da eğlenceli bir bilgisayar öğrenme deneyimi yaratmak amacıyla Linux altyapısı kullanarak özenle hazırlanmış ve oyunlaştırma gibi ögelere yer verilmiş.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:23:54

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir