Karbon fiberden elektrikli otomobil geliştiriliyor

0

karbon fiberden elektrikli otomobil

Tokyo Üniversitesi’nden araştırmacılar, karbon fiberden elektrikli otomobil üreterek bu sektöre yenilik getirmeyi hedefliyor. Yeni otomobiller çok hafif olacak.

Karbon fiberden elektrikli otomobil çok hafif olacak

Japon hükümeti tarafından desteklenen projeyle araştırmacılar, yeni elektrikli otomobil geliştirmeyi hedefliyor. Bu otomobiller menzil ve motor gücünün aksine ağırlığıyla dikkat çekecek. 

Metal ve cam kullanımının minimuma indirildiği otomobilde, ana şaside tamamen karbon fiber kullanılıyor. Böylelikle aracın ağırlığının 850 kilograma kadar düşmesi sağlanıyor.

Malzeme seçimi araca esneklik sağlamasının yanı sıra şok emici özelliğiyle verimlilik de sağlıyor. Ayrıca malzemelerin geri dönüşümle üretiliyor olmasıyla otomobiller çevre dostu bir kimlik kazanıyor. Yeni nesil hafif otomobillerin 2028’de hazır olması hedefleniyor. Aşağıdaki video ile otomobil konsepti hakkında ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>