Karma bulut sıçrama yapacak

0

Müşterilerin işletme yapıları geçtiğimiz birkaç sene içinde önemli düzeyde değişti. Önceleri yalnızca BT sistemleri konusunda sorumlu olan CIO’lar’ın, artık işletmelerin büyümesine olanak sağlayacak dijital stratejileri de uygulamaları bekleniyor. CEO’lar ise yeni teknolojilerin üç kilit hedefe uygunluğundan emin olmak için, değişim projelerinin içinde yer alıyor. Bu üç hedef: Farklılaşma, Çeviklik ve Büyüme.

Türkiye ve Doğu Avrupa Bölgesi Kanal Satış Müdürü Erkut Göktan; 2015’te kanal için önemli olacağına inandığı trendlerin altını çizerken; “2015 yılında karma bilişim teknolojilerinin kurumsal BT dünyasında yarattığı dalgayla, iş ortakları çok yüksek büyüme potansiyeline sahip yeni alanlar görmeyi bekleyebilir. Ancak iş ortakları, bu alanlardaki fırsatlardan işletmelerinde -özellikle yetenek yönetimi konusunda bazı önemli değişiklikler yapmadan- yararlanamayacak” diyor.

Karma Bulut sıçrama yaparken Flash, entegrasyon ve yazılım gibi teknolojileri büyütecek
2015, her boyutta işletmenin hem özel hem de açık bulutun unsurlarını bir araya getiren altyapılar oluşturmaya başladığı, “Karma Bulut” yılı olacak. Bunun sonucu olarak da Karma Bulut’u destekleyen üç teknolojide aşırı büyüme gözlemleyeceğiz.

Bu teknolojilerden ilki, tamamen flash tabanlı dizilimler. Flash, bulut ortamları için altta yatan fiili teknoloji olma yönünde ilerliyor. Tamamı flash dizilimlerin satışı 2015’te katlanarak artacak. İkinci önemli unsur ise yakınsanmış ve referans mimari gibi entegrasyon teknolojileri. Bu teknolojiler de kanalın büyümesi için uygun bir iş alanı sunuyor. Yapısal veri merkezleri ile daha yüksek düzeyde entegrasyon özelliğine sahip çözümler, özellikle iş ortakları için karlı olacak. Üçüncü olarak ise yazılım tanımlı veri depolama ve yazılım tanımlı veri merkezlerinin işleyişini mümkün kılan her tür yazılım çözümü, yüksek satış geliri getirecek. 2015’te toplam sanallaştırma maliyeti ve sanallaştırmanın getirdiği çeviklik avantajları sayesinde, bu yükseliş devam edecek.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>