Kartlı geçişte cep telefonu dönemi

0

Sensormatic_HIDtwistElektronik güvenlik sektörünün önde gelen şirketlerinden Sensormatic, yeni çözümü HID Twist & Go ile kartlı geçişte yeni bir dönem başlatıyor. Artık akıllı telefonlar, ev anahtarı, otopark giriş kartı ya da ofis kimliğine dönüşüyor. Böylece kart ya da anahtar taşımaya gerek kalmıyor, kişiler cep telefonlarını sürekli yanlarında taşıdıkları için kart unutma ya da kaybetme derdi de son buluyor.

Bu uygulamayla işten çıkarken, sonrasında site otoparkına girerken hatta ev anahtarı olarak cep telefonları ve mobil cihazlar kullanılabiliyor. Yeni sistemde tüm giriş kartlarının yerini cep telefonları ve mobil cihazlar alıyor. Telefonu okuyucu karşısında özel bir hareketle çevirerek ya da okuyucuya yaklaştırarak rahat ve hızlı bir geçiş sağlanıyor.

Resepsiyonsuz otel

Sistem, resepsiyosuz otellere de olanak tanıyor. Müşteriler, otelde rezervasyon yaptıkları anda oda numarası cep telefonuna iletiliyor ve check-in için resepsiyona uğramaya gerek kalmadan doğrudan odaya çıkabiliyor. Oda kapısı da yine cep telefonuyla açılabilirken mobil ödeme seçenekleri sayesinde yine resepsiyona uğramadan otelden ayrılınabiliyor.

HID Twist & Go, belirli zaman aralıkları için özel geçiş hakkı vererek ofislerde de hayatı kolaylaştırıyor. Örneğin ofise toplantıya gelen bir konuğa, danışmaya uğramadan ofise ve toplantı odasına giriş yapılabiliyor. Bunu kullanmak isteyen şirketler, konuklarına ilgili uygulamayı göndererek aktif hale getirmelerini istiyor.

HID Twist & Go’nun belli zaman aralıkları için izin verme imkanı sunması, gece mal dağıtımı yapan perakendeci ve fabrikalar için de büyük kolaylık sunuyor. Yükleme ve boşaltma için gelen kamyonlara sadece belli zaman dilimleri için giriş yetkisi verilebiliyor. Böylece yükleme ve boşaltma işlerine birinin eşlik etmesi ihtiyacı ortadan kalkıyor.

Sistemde, kullanıcılar Bluetooth veya NFC özellikli cep telefonu ya da mobil cihazlarına indirdikleri bir uygulama ile kendi mobil kimliklerini oluşturup, kullanıma başlıyor. Şirketler ise web sitesi üzerinden yeni kimlik yaratma ya da kimlik iptali gibi işlemleri kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştiriyorlar. Sistem iPhone ve Android işletim sistemine sahip akıllı telefon ve tablet gibi mobil cihazlarca destekleniyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>