Bu kez de Jack Dorsey’in hesabını çaldılar

0

Teknoloji devlerinin CEO’larının hesaplarını kırarak ün kazanan hacker grubu Our Mine bu kez de Twitter’ın kurucusu ve CEO’su Jack Dorsey’in Twitter hesabını ele geçirdi. Daha önce Facebook’un kurucusu Zuckerberg’in ve Google’ın CEO’su Sundar Pichai’nin hesaplarını ele geçiren Our Mine, son hamlesiyle teknoloji şirketlerinin yöneticilerinin güvenliğe dikkat etmediğini bir kez daha ispatlamış oldu.

Dorsey’in Vine platformundaki hesabından geldiği anlaşılan mesaj ve videolar, hacker grubunun Vine şifresini kırmış olabileceği şüphesini doğurdu. Twitter’da beliren mesajlarda, “Hey, biz Our Mine’ız ve güvenliğinizi test ediyoruz,” ifadesi dikkat çekti.

Dorsey hesabının kontrolünü kısa sürede geri aldı ve hacker grubunun yayınladığı mesajlar hemen silindi. Ancak bu olay, şifre güvenliğinin ne kadar önemli olduğunu bir kez daha ortaya koydu.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>