KFC otonom paket servisi yapıyor

0

KFC otonom paket servisi

Şangay’da KFC otonom paket servisi yapmaya başladı. Otonom mini araçlar, belirli bölgelerde müşterilere yiyecekleri ulaştırıyor.

KFC otonom paket servisi

Pandemi nedeniyle temassız ödemelerde ciddi bir artış yaşanırken, artık temassız servis konusunda da adımlar atılıyor. KFC, Çin’in Şangay kentinde bu alanda önemli bir çalışmaya başladı.

Çin merkezli teknoloji girişimi Neolix ile ortak bir şekilde yürütülen projede, 4. Seviyede otonom sürüş özelliğine sahip mini araçlar geliştirildi. Bu araçlarla müşterilere temassız teslimat yapılmaya başlandı. 5G ağının da kullanıldığı bu projede, ürünler araca yerleştiriliyor ve müşteri ödemeyi yaptıktan sonra ürününü alabiliyor. Ayrıca müşteriler herhangi bir şekilde bekleme de yapmadan kendileri alabiliyor.

Ancak paylaşılan görsellerde, alınan güvenlik önlemleri tam olarak görülemiyor. Örneğin müşteri ürünü alırken, diğer ürünleri de almasının önüne nasıl geçildiği tam olarak bilinmiyor. Ancak test sürecinden sonra bu özelliğin Şangay dahil birçok noktada yaygınlaşması hedefleniyor. Ayrıca Neolix’in Pizza Hut’la da ortaklık yaparak, bu hizmeti farklı firmalarla genişletmesi bekleniyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>