Kickstarter, 100 bin barajını geçti

0

İlginç projelerin hayata geçmesiyle tanıdığımız Kickstarter, geçtiğimiz sene toplanan bağışlarda 2 milyar doları barajını geçmişti. Şimdi ise başka bir hedef olan 100 bin adet başarılı proje, geride kaldı. Bu başarıyı kutlamak için Kickstarter, geçmişi hakkında 100 maddelik bilgiler paylaştı.

Bu bilgiler arasında, ilk 100 projenin, başarıyla hedefine ulaşmasının 121gün sürdüğü gibi enteresan gerçekler var. Buna kıyasla son 100 proje ise, hedefine sadece 3 günde ulaşmış.

16-02/09/kickstarter-istatistikleri.JPG

Kickstarter gittikçe büyüyor

Toplamda 86,101 ürün sahibi, 100 bin adet projeyi Kickstarter’da paylaşmış. Bunlardan8,539 tanesi, birden fazla proje yaratmayı başarıyor. Bir adet Kickstarter ustası ise, 94 adet projesini başarıyla hedefine ulaştırmayı başarmış.

Bu projelerin, başarıya ulaşmasına yardım eden bağışçı sayısı 9 milyonkişiden fazla. Proje ve bağışçısı arasındaki ortalama mesafe ise 3,700 kmcivarı. Kickstarter’ın bu bilgilerinde, muhtemelen en ilginçleri arasında, projelerinden bir tanesinin Grammy ödülünü kazanması, 11 tanesinin Oscaradayı olması ve Inocente ile bir adet Oscar kazanmış olması var.

Bu 100 adet bilginin geri kalanını okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

 

Kaynak: SiftDelete.Net

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>