Kickstarter Huzza işbirliği satın almayla sonlandı

0

Kickstarter’ın uzun süreden beri faaliyetlerindeki en önemli iş ortaklarından birisi Huzza olurken, bu konuda sürpriz bir gelişme yaşandı. İki firmanın ortak bir şekilde faaliyete soktuğu servisleri oldukça ilgi çekerken, Kickstarter satın alma girişiminde bulunduğu Huzza için mutlu sona ulaştı. Firmalar tarafından yapılan resmi açıklamalar ile birlikte satın alma haberleri doğrulanırken, bundan sonraki süreçte Kickstarter, kendi bünyesindeki Huzza ekibi ile çalışmalarını sürdürecek.

Huzza, Kickstarter Live Projesinin Mimarlarındandı

Live projesinin hayata geçmesi adına ortaklık yoluna gitmeyi tercih eden Kickstarter, Huzza ile anlaşma masasına oturmuş ve anlaşma sağlayarak projenin startını vermişti. Bu iş ortaklığının en önemli avantajı ise etkin bir şekilde kullanılan Kickstarter için canlı yayınların direk yatırımcılara yapılarak, anlık bilgi alışverişinin yapılmasıydı. Projelere yatırım yapmak isteyen kişiler canlı yayınlara katılarak daha iyi bir şekilde bilgi alırken, projelerin ön plana çıkmasında da canlı yayın servisi büyük bir katkı sağlıyordu.

Başarı Oranı Yüzde 78!

Böyle bir satın almanın yapılmasındaki en önemli etkenlerden bir tanesi yeni projenin çok daha iyi dönüşler sağlaması. Canlı yayın servisinin sisteme entegre edilmesinden sonra canlı yayın yapan projelerin yüzde 78’isi amacına ulaşıyor. Bu bakımdan marka daha etkin bir platform yaratabilmek adına Huzza’yı satın alarak bu sistemi kalıcı bir şekilde sisteme ekledi. Yapılan anlaşmada resmi süreçler tamamen bitmedi. Fakat önümüzdeki ay itibari ile satışın tamamen gerçekleşmesi bekleniyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>